2012-02-05 V NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA
NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
5 lutego 2012 roku

Zapraszamy młodzież na spotkanie biblijno modlitewne jutro o godzinie 1900.

W sobotę przypada wspomnienie MB z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień chorego. W związku tym o godzinie 1000 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych, w czasie której będziemy udzielać potrzebującym, sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy herbacie do naszego domu.   

W przyszłą niedzielę, 12 lutego o godzinie 1600 odbędzie się Msza św. a po niej spotkanie informacyjno-formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

22 lutego obrzędem posypania głów popiołem rozpocznie się Wielki Post. Mamy prośbę o przynoszenie starych palemek z niedzieli palmowych, ze spalenia których pochodzi popiół do tego obrzędu.

27 lutego br. przypada 150 rocznica śmierci św. Gabriela od MB Bolesnej, którego obraz znajduje się w naszej kaplicy. W związku z tą okrągłą rocznicą tegoroczne obchody chcemy przeżywać bardziej uroczyście. Już od grudnia ubiegłego roku, co czwartek po mszy św. odbywa się nowenna całoroczna, w czasie której zanosimy modlitwy w intencjach nas wszystkich. Bezpośrednio do tegorocznej uroczystości proponujemy dziewięciodniowe przygotowanie, zwane nowenną. Od 18 do 26 lutego codziennie namazy św. będziemy gościć kaznodziejów z różnych zgromadzeń zakonnych i nie tylko. Na pierwszy dzień nowenny potwierdził swoją obecność ks. Piotr Pawlukiewicz – jest z bardziej znanych w Warszawie i poza nią kaznodziejów. Będą poza tym: ks. bp Marek Solarczyk, o. Aleksander Jacyniak – jezuita, o. Zdzisław Dzido – franciszkanin, klerycy naszego seminarium ze swoim przełożonym, o. Lorenzo z sanktuarium we Włoszech i inni. Szczegółowy program nowenny podamy w przyszłą niedzielę. W samą uroczystość gościć będziemy abp. Henryka Hosera, który w tym dniu udzieli również święceń kapłańskich naszemu współbratu, dk. Rafałowi Pujszy. Już teraz serdecznie wszystkich do tych uroczystości zapraszamy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.