2012_06_03 NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

OGŁOSZENIA 

NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIETEJ 

03 CZERWCA 2012 roku

– W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godzinie 1230. Po Mszy św. o godzinie 1100 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Tej mszy św. będzie przewodniczył wyświęcony wczoraj o. Paweł Wójcik – będzie to zarazem jego msza prymicyjna w naszej parafii. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym roku, tym razem procesja uda się w kierunku południowym, do ul. Juranda ze Spychowa, następnie do ul. Twórczej i Kamykowej. Stamtąd wrócimy do kaplicy. Prosimy o wsparcie zespołów przygotowujących ołtarze, zarówno poprzez pomoc w montowaniu i dekorowaniu ołtarzy jak i wsparciu materialnym – na zakup kwiatów i innych dekoracji.

– Jak zwykle w czasie tej uroczystości będziemy obchodzić rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w środę 6 czerwca od godziny 1600. O godz. 1730 odbędzie się próba dla dziewczynek sypiących kwiaty i dla chłopców niosących różaniec.

– Nasi sąsiedzi z zakładu samochodowego udostępnią parking. W czwartkową uroczystość będzie można zaparkować zaraz za płotem parafii – wjazd od ul. Ostródzkiej.

– Z okazji minionego Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym Domowy Kościół organizuje kiermasz religijnych książeczek dla dzieci.  Jest to świetna okazja do przybliżenia najmłodszym Pana Boga oraz do wyjaśnienia im jak mogą lepiej uczestniczyć we Mszy Świętej.

– Przy tej okazji, zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która działa w każdą niedzielę po mszy św. o godzinie 1100 i we wtorki przed msza św. wieczorną.

– Na organizowaną przez Przymierze Rodzin pielgrzymkę do Miedniewic, do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej, wciąż można się zapisać w zakrystii. Informacje bardziej szczegółowe dostępne na plakacie w gablocie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.