2013_03_03 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA

NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

03 marca 2013 roku

 

  • Zaczęliśmy dzisiaj nasze rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą podczas mszy świętych o godz. 700, 900, 1800 i 1930. Spotkania dla dzieci ze szkół podstawowych będą miały miejsce o godz. 1030 dla klas I-III i o godz. 1200 dla klas IV-VI. Rekolekcje prowadzi ks. Stanisław Łada duszpasterz chorych i niepełnosprawnych archidiecezji gdańskiej.
  • Rekolekcje dla gimnazjalistów będą miały miejsce w następnym tygodniu od 11 do 12 marca.
  • Na adoracje krzyża zapraszamy w piątek 8 marca na godz. 1915. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • W przyszła niedzielę będzie zbierana tzw. „taca budowlana”. W najbliższym czasie zaczniemy zakupy cegły. Prace na budowie zaczną się po świętach wielkanocnych. Termin ten jest uwarunkowany zakończeniem prac ziemnych i wykonaniem wylewki na całej powierzchni kościoła. Aby można było się tym zająć, niezbędne jest rozpuszczenie przemarzniętej ziemi w celu jej dokładnego zagęszczenia.
  • 16 marca br. w naszej parafii będzie miała miejsce Młodzieżowa Diecezjalna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Rozpoczęcie o godz. 1000. Po tym nabożeństwie przewidziany jest ciepły posiłek a następnie adoracja krzyża i możliwość spowiedzi.
  • Nasza parafialna Droga Krzyżowa będzie miała miejsce tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową, tj. 22 marca 2013r. Szczegóły zostaną podane w późniejszym czasie.
  • W dniach od 15 do 17 marca odbędzie się Międzynarodowy Kongres Rodziny organizowany przez UKSW. Informacje szczegółowe na plakacie w gablocie.
  • Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę dniach od 4 do 14 września br. planujemy zorganizować pielgrzymkę do Grecji. Obejmuje ona zwiedzanie zabytków kultury antycznej oraz miejsc związanych z wczesnym chrześcijaństwem. Informacje szczegółowe i możliwość rezerwowania miejsc w zakrystii.
  • W tych dniach pamiętajmy o modlitwie za Kościół i o dary Ducha Świętego dla kardynałów dokonujących wyboru nowego papieża.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.