2013_03_10 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA 

NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

10 marca 2013 roku

  • Rekolekcje dla gimnazjalistów będą miały miejsce od jutra do środy. 
  • W związku z rozpoczynającym się we wtorek konklawe powinniśmy się włączyć w modlitwę o dary Ducha Świętego dla kardynałów obecnych w Rzymie. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. od 1700 do 1800. Zapraszamy też na wspólny różaniec, który będziemy odmawiać po mszy św. wieczornej od jutra aż do skutku…
  • Od najbliższej środy po przerwie spowodowanej nowenna i rekolekcjami, o. Łukasz wznawia cykl katechez. Najbliższe trzy będą dotyczyły tematyki związanej z Triduum Paschalnym. Zapraszamy już w najbliższą środę po mszy św. i różańcu.
  • W najbliższą sobotę o godzinie 1000 na terenie naszej parafii będzie miała miejsce Diecezjalna Droga Krzyżowa dla młodzieży. Oczywiście, wszyscy mogą w niej brać udział. Bezpośrednio po drodze krzyżowej przewidziany jest ciepły posiłek a następnie będzie adoracja krzyża. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że ich comiesięczne przygotowanie tego sakramentu, będzie podczas tego wydarzenia, a nie tak jak zwykle w niedzielę.
  • Nasza tradycyjna Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się 22 marca. Początek o godz. 2000 u zbiegu ul. Twórczej i Kamykowej skąd przejdziemy do naszej kaplicy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców na mszę o godz. 16 00.
  • W kruchcie kaplicy są dzisiaj kobiety z domu samotnej matki. Zbierają datki na swoje utrzymanie.
  • Również w tym samym miejscu oprócz prasy katolickiej są wyłożone listy na podpisy dotyczące dwóch spraw. Jedna odnosi się do organizacji lokalnej komunikacji a druga dotyczy propozycji zmian w edukacji dzieci i młodzieży, miedzy innymi o wciąż sporną kwestię w jakim wieku dzieci powinny rozpoczynać naukę. Prosimy o zapoznanie się z tymi materiałami. 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.