2013_12_01 I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu

dn. 01 grudnia 2013 A.D.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwania.

2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepłe kakao oraz coś słodkiego.

3. Dzieci z Scholi Dziecięcej przygotowały Wieńce Adwentowe, które można nabyć przed kaplicą do domów.

4. Od następnej niedzieli będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu zapraszamy o godz. 12:00 na Godzinę Łaski Bożej od Matki Bożej – modlitwa różańcowa.

6. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwać od 8 do 10 XII br., poprowadzi je o. Wojciech Pawlicki CSsR. Plan rekolekcji: 6:45 Roraty, Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 10:00, 18:00 i 19:30.

7. Od dzisiaj są czytane wypominki na rok 2014r.

8. W naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Włoch w terminie od 31 maja do 9 czerwca 2014r. Zapraszamy na spotkanie pielgrzymkowe we środę po Mszy św. o godz. 18:00.

9. W pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy Kółka Różańcowe i czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. Zapraszamy mężczyzn 7 grudnia o godz. 18:00 na Msze św. dla mężczyzn i po niej spotkanie w klasztorze.

12. Za tydzień ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

13. Zachęcamy do nabycia jubileuszowego kalendarza Pasjonistów na rok 2014.

14. Został rozstrzygnięty konkurs na logo Nowenny św. Gabriela od M.B. Bolesnej. Wygrała p. Agnieszka Ciesielska. Gratulujemy.

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (art. Szpital Jana Bożego; Kościół na straży rozumu; Radość Ewangelii) i tygodnika Idziemy (art. Szkodliwość antykoncepcji; Mali przestępcy seksualni; Tożsamość mężczyzny).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.