2014_02_02 IV Niedziela Zwykła Ofiarowanie Pańskie

IV Niedziela Zwykła Ofiarowanie Pańskie

dn. 02 stycznia 2014 A.D.

1. Dzisiaj przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy św. będą błogosławione gromnice.

2. 2. lutego jest też świętem życia konsekrowanego, tzn. ludzi w szczególny sposób poświęconych Bogu na drodze Rad Ewangelicznych – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Jednocześnie w tym dniu szczególnie polecamy Waszej modlitwie naszą wspólnotę zakonną. Ofiary z dzisiejszej tacy są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa, które pragną pogłębić relację z Panem Bogiem oraz ze współmałżonkiem na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 08 lutego o godz. 19:00 w naszej kaplicy. Można przyjść z dziećmi, będzie zapewniona opieka. Spotkanie potrwa ok. godziny.

4. Obłóczyny ministrantów odbędą się 9 lutego na Mszy św. o godz. 11:00.

5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy 9 lutego na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30.

6. Zapraszamy na nowenną ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego. Na codziennych Mszy św. będziemy gościć kaznodziejów z różnych zgromadzeń zakonnych i nie tylko. Na pierwszy dzień nowenny potwierdził swoją obecność ks. bp Marek Solarczyk. Zaproszeni także są inni goście. W samą uroczystość gościć będziemy abp. Henryka Hosera SAC. Już teraz serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy. Szczegółowy program nowenny można już zobaczyć na stronie parafialnej.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 31 V – 8 VI. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego (art. System bez pacjenta; Siła zakonu; Człowiek, który zwerbował CIA.) i tygodnika Idziemy (art. Do progów Apostołów; Szampańska bez szampana).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.