2014_04_06 V Niedziela Wielkiego Postu

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 06 kwietnia 2014 A.D.

1. Dzisiaj ostatni dzień XX Targów Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego. Podczas, których rozpoczęliśmy akcję MISJA GABRIELA. MISJA GABRIELA promuje nasze Sanktuarium św. Gabriela od M.B.B. jako szczególne miejsce dla nas i dla polskiej młodzieży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach i przyłączenia się do akcji.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane błogosławieństwo wszystkim dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.

3. DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej parafii odbędzie się piątek przed Niedzielą Palmową, tj. 11 kwietnia 2013r. Zbieramy się na skrzyżowaniu ulic Białołęcka i Zdziarska. Przejdziemy ulicami Białołęcką, Brzeziny i Ostródzką do kaplicy.

4. W sobotę będzie możliwość do spokojniejszego przystąpienia do SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA. Będziemy dyżurować w konfesjonale po Mszy św. porannej do godz. 9:00. Po południu będziemy spowiadać od godz. 16:00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

5. W NIEDZIELĘ PALMOWĄ, tj. 13 kwietnia, zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych z własnoręcznie wykonanymi palmami na Mszę św. o godz. 12:30. Uroczystą Msze św. poprzedzi procesja z palmami a na zakończenie konkurs na największą palmę.

6. Prosimy zgłaszać chorych dla odwiedzin domowych przed świętami Wielkanocnymi.

7. W następną niedzielę dzieci ze scholki dziecięcej będą rozprowadzać palmy. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd scholiki. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Od dzisiaj do następnej niedzieli organizujemy zbiórkę tylko żywności dla Domu Samotnej Matki.

9. W zakrystii są do nabycia wydane przez Caritas świece okolicznościowe z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. W cenie 20 zł.

10. Zapraszamy na rekolekcje z charyzmatycznym księdzem James’em Manjackial’em, które odbędą się 8 – 11 maja br. Jest to katolicki kapłan z Indii, przez którego Bóg dokonuje znaków swojej miłości. Bliższe informacje na www.parafiamiedzeszyn.pl

11. Zachęcamy do zakupu i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO (art. To nie są nasze pieniądze; Watykański pacjent; Kasa z nieba; Smoleńskie żale) i tygodnika IDZIEMY (art. Kluzik atakuje; Gdzie rodzi się przestępstwo?; Kościół przy Okrągłym Stole).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.