2014_04_20 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

dn. 20 kwietnia 2014 A.D.

1. Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Jutro świętujemy drugi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę.

2. W Wielki Piątek rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwać do następnej soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo nowenny będzie odbywać w następujący sposób: w niedzielę i poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 12:30; od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00.

3. Z racji oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

4. W następną niedzielę będziemy przeżywać NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Wobec tego w tym dniu zapraszamy na NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00.

5. Przyszłą niedzielę papież Franciszek wyniesie do godności świętych bł. Jana Pawła II. W związku z tym zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji, a po niej na koncert scholii młodzieżowej, pt. „Słowa Jana Pawła II”.

6. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na budowę kościoła. Zebraliśmy 17.500 zł.

7. W terminie 1 maja br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy są przyjmowane w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego (art. Miłość dająca nieśmiertelność, Podaj dalej, Wody Jordanu w Sekwanie).

9. W imieniu wspólnoty Ojców Pasjonistów, chciałbym życzyć wszystkim parafianom i przybyłym gościom z okazji Świąt Wielkiej Nocy, by chwała Zmartwychwstałego Chrystusa opromieniła każdy dzień i każdą chwilę waszego życia rozpraszając wszelki mrok.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.