2014_05_25 VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

dn. 25 maja 2014 A.D.

1. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Matki. Pamiętajmy w tym czasie o naszych matkach, które tyle poświęciły dla nas.

3. W dniach 27 – 29 maja w naszej parafii będziemy gościć figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Zapraszamy we wtorek już o godz. 17:30. W środę nabożeństwa majowego w terenie nie będzie.

4. W piątek, tj. 30 maja, rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, która poprzedza Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo wszystkim dzieciom.

6. W następną niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka od dzisiaj do piątku włącznie organizujemy zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Samotnej Matki i Domu Dziecka.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się w następną niedzielę, tj. 1 czerwca. Wymarsz o godz. 15:00 z Pl. Trzech Krzyży.

8. Wielkimi krokami zbliża się święto Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich chętnych do budowania ołtarzy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek zaraz po nabożeństwie majowym.

9. W sobotę 31 maja o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów i próba przed Bożym Ciałem dla bielanek. Zapraszamy dzieci po I komunii św.

10. Misja Gabriela – chcemy pomóc młodym znaleźć odpowiedź na pytanie: jak dobrze żyć i być szczęśliwym. Naszym celem jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju miejsca, gdzie młodzi ludzie znajdą interdyscyplinarną, szeroko rozumianą pomoc. Oprócz wybudowania Sanktuarium Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych, które miałoby być jego „sercem”, zbudujemy też centrum dla młodzieży i będziemy prowadzić Instytut Świętego Gabriela – obie te inicjatywy są konieczne do tego, żeby zapewnić warunki i narzędzia niezbędne do formacji i wychowania dzieci i młodzieży w duchu katolickim.

11. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych (młodszych i starszych) na spotkanie informacyjne 04 czerwca (środa) o godz. 19:00 lub 8 czerwca (niedziela) o godz. 20:00.

12. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego (art. Powrót do źródeł; Kościół nie będzie milczał; Uczyć miłości nie pornografii) i tygodnika Idziemy (art. Wielkie nadzieje Ziemi Świętej; Rzecznik czyich praw? Do Rzymu z Miłosierdziem).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.