2014_11_30 I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

dn. 30 listopada 2014 A.D.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwani.

2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepłe kakao oraz coś słodkiego.

3. Od następnej niedzieli będzie można nabyć opłatek na stół wigilijny.

4. Za tydzień w naszej parafii będą Rekolekcje Adwentowe (7 – 9 grudnia). W niedzielę rozpoczęcie rekolekcji, w poniedziałek i wtorek Msze św. 6:45 (Roraty), 11:00, 18:00 i 20:00.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane błogosławieństwo wszystkim dzieciom.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy Kółka Różańcowe i czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Zapraszamy tegorocznych maturzystów na zajęcia przygotowawcze do matury z matematyki. Zajęcia będą odbywały się w czwartki o godz. 17:30. Ruszy poziom podstawowy albo rozszerzony w zależności od liczby chętnych na dany poziom. Pierwsze zajęcia odbędą się 4 grudnia 2014r.

8. Zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i starszą na Warsztaty Filmowe. Spotkanie odbędzie się 06 grudnia 2014 (sobota) o godz. 13:00 w Domku Młodych. Warsztaty będą polegały na WSPÓLNYM TWORZENIU filmów i prowadzą je profesjonaliści!

9. Zapraszamy chętnych do wolontariatu przed ŚDM 2016r. Wszelkich informacji na ten temat udziela o. Łukasz.

10. Wszystkich chętnych do śpiewania zapraszamy na próbę chóru w niedzielę o godz. 16:30.

11. W naszej parafii powstaje grupa rekonstruująca kulturę plemion Anglosaskich z wczesnego średniowiecza. Poszukujemy wszystkich chętnych w wieku gimnazjalnym oraz starszych i dorosłych do wspólnej przygody z historią. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie, zarówno wojownicy jak i rzemieślnicy i artyści. W programie zajęć znajduje się zapoznanie z kulturą anglosaską (VII-XI wiek), językiem staroangielskim (a także nowożytnym), wykonywanie podstawowego oporządzenia wojów, zaplatanie kolczugi, budowa tarczy, podstawy kowalstwa i wielu innych historycznych rzemiosł. Młodzieńcy i mężowie będą też mieli okazję przysposobić się do walki wczesnośredniowieczną bronią zgodnie z historycznymi realiami sztuki wojennej (oraz zasadami bezpieczeństwa). Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w domku młodych 14 grudnia roku Pańskiego 2014 po Mszy św. o godz. 16:00.

12. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę przed Mszą św. o godz. 18:00.

13. Zapraszamy na Nowennę do św. Gabriela od M.B. Bolesnej w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18:00.

14. Plan wizyty duszpasterskiej.

15. Zachęcamy do odwiedzin i rejestrowania się na stronie www.misjagabriela.pl i lajkowania na facebooku.

16. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.