2015_02_01 IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła

dn. 01 luty 2015 A.D.

1. Dziś po każdej Mszy Świętej przed wejściem do kościoła są zbierane ofiary na misje zagraniczne naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. Jutro tj. 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy św. będą błogosławione gromnice.

3. 2. lutego jest też świętem życia konsekrowanego, tzn. ludzi w szczególny sposób poświęconych Bogu na drodze Rad Ewangelicznych – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia w Roku Życia Konsekrowanego będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy. Jednocześnie w tym dniu szczególnie polecamy Waszej modlitwie naszą wspólnotę zakonną.

4. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się 7 lutego. Kółka stanowe po Mszy św. o godz. 7:00; Kółka dziecięce i młodzieżowe o 16:00.

5. W naszej parafii tworzy się grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca okres wypraw krzyżowych i zakonu Templariuszy. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z kulturą, zwyczajami z XIII w. fechtunkiem bronią średniowieczną i uczestniczenie w pokazach rycerskich. Zapraszamy chętnych w wieku gimnazjalnym oraz starszych do wspólnej przygody z historią na spotkanie 15 lutego br. po Mszy św. o godz. 16:00

6. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.

7. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.