2015_02_08 V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

dn. 08 luty 2015 A.D.

1. Dziś ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

2. W najbliższą środę przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – jednocześnie jest to ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

3. W sobotę, tj. 14 lutego, święto św.św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Także wspomnienie św. Walentego – męczennika, patrona zakochanych i psychicznie chorych. 4

. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas trzecich gimnazjum i starszych przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

5. Za tydzień o godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Natomiast po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

6. W naszej parafii tworzy się grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca okres wypraw krzyżowych i zakonu Templariuszy. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z kulturą, zwyczajami z XIII w. fechtunkiem bronią średniowieczną i uczestniczenie w pokazach rycerskich. Zapraszamy chętnych w wieku gimnazjalnym oraz starszych do wspólnej przygody z historią na spotkanie 15 lutego br. po Mszy św. o godz. 16:00

7. Zapraszamy na nowenną ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego. Na codziennych Mszy św. będziemy gościć kaznodziejów z różnych zgromadzeń zakonnych i nie tylko. W samą uroczystość 27lutego br. gościć będziemy bp. Rafała Markowskiego. Już teraz serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy. Szczegółowy program nowenny można już zobaczyć na stronie parafialnej.

8. Plan Nowenny i rekolekcji.

9. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.

10. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.