2015_04_26 IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

dn. 26 kwietnia 2015 A.D.

1. W tym tygodniu w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Zwyczajem lat ubiegłych w środy będą też nabożeństwa na terenie parafii. Prosimy zgłaszać posesje, przy których będziemy mogli się gromadzić na majówkę.

3. Grupy naszych dzieci z III klas przystąpią do I Komunii św. i tak: 9 maja o godz. 10:00 i 12:00 oraz 16 maja o godz. 10 i 12:00. W tym tygodniu rozpoczynają się próby wg. harmonogramu. Uroczysta Msza św. dla dzieci rocznicowych 23 maja o godz. 12:00.

4. Wyjazd Kół Żywego Różańca do Sanktuarium M.B. Tęskniącej w Powsinie 1 maja (piątek) o godz. 9:00 z placu kościelnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. 2 maja (sobota) po Mszy św. o godz. 7:00.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Służby Liturgicznej na Święty Krzyż, która odbędzie się 9 maja. Zapisy są przyjmowane w zakrystii.

7. Spotkanie wolontariuszy ŚDM w naszym rejonie odbędzie się 28 kwietnia (wtorek) w pra. Św. Franciszka na Tarchominie po Mszy św. o godz. 18:00. Wszelkich informacji na te temat udziela o. Łukasz.

8. Biuro GABRIEL MIR organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 1 do 10 lipca br. z okazji 75-lecia kanonizacji św. Gemmy Galgani, która będzie szczególną patronką pielgrzymki. Koszt pielgrzymki 550 zł i 210 euro. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie.

9. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie przekazują swoje wsparcie na budowę Sanktuarium. Ta pomoc jest przekazywana zazwyczaj anonimowo i gdy widzimy kolejne wpłaty to przypominają nam się słowa z Ewangelii: „Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Wiemy, że są to osoby w różnym wieku – emeryci, przedsiębiorcy, młodzi ludzie i rodzice. Wiemy, że pomagają nie tylko osoby z naszej parafii, ale również z całej Polski! Dla nas jest to wielka motywacja, żeby nie ustawać w staraniach o dokończenie budowy tego wspaniałego dzieła. W tej chwili pieniądze są przekazywane na opłacenie faktury w wysokości 37.713 zł za beton i zbrojenie. W kościele leżą również ulotki naszej misji, które można wziąć ze sobą i zarazić swoich znajomych np. podczas Majówki. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc. Listę wpłat można znaleźć na stronie www.MisjaGabriela.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.