2015_05_03 V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

dn. 03 maja 2015 A.D.

1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica powstania Konstytucji 3 Maja. W tym tygodniu w środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Natomiast w piątek uroczystość św. Stanisław, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (w tym dniu nie ma postu). W sobotę Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki Warszawy.

2. Rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Zwyczajem lat ubiegłych w środę o 20:00 na ul. Twórczej (pod koniec ulicy).

3. W środę na Mszy św. o godz. 18:00 grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Marka Solarczyka.

4. Grupy naszych dzieci z III klas przystąpią do I Komunii św. i tak: 9 maja o godz. 10:00 i 12:00 oraz 16 maja o godz. 10:00 i 12:00. Rozpoczęły się próby wg. harmonogramu. Uroczysta Msza św. dla dzieci rocznicowych 23 maja o godz. 12:00.

5. W następną niedzielę ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

6. Biuro GABRIEL MIR organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 1 do 10 lipca br. z okazji 75-lecia kanonizacji św. Gemmy Galgani, która będzie szczególną patronką pielgrzymki. Koszt pielgrzymki 550 zł i 210 euro. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w kruchcie.

7. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie przekazują swoje wsparcie na budowę Sanktuarium. Wiemy, że pomagają nie tylko osoby z naszej parafii, ale również z całej Polski! Dla nas jest to wielka motywacja, żeby nie ustawać w staraniach o dokończenie budowy tego wspaniałego dzieła. W tej chwili pieniądze są przekazywane na opłacenie faktury w wysokości 37.713 zł za beton i zbrojenie. W kościele leżą również ulotki naszej misji, które można wziąć ze sobą i zarazić swoich znajomych np. podczas Majówki. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc. Listę wpłat można znaleźć na stronie www.MisjaGabriela.pl

8. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.