2015_11_29 I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

dn. 29 listopada 2015 A.D.

1. Dzisiaj rozpoczyna się ADWENT. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwania.

2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na RORATY o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.

3. W pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

4. W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy Kółka Różańcowe i czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane błogosławieństwo wszystkim dzieciom.

6. Od następnej niedzieli będzie można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny oraz świece caritas.

7. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą potrzymać polską tradycję kolędowania (przebierania się i śpiewania kolęd) od domu do domu. Spotkanie dla wszystkich chętnych (dorośli, młodzież i dzieci) w środę o godz. 17:00 w Domku Młodych.

8. Od 1 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Z powodu kolędy kancelaria parafialna w grudniu będzie czynna tylko w soboty od 16:00 do 17:00 oraz od 18:45 do 19:30.

9. Plan Wizyty Duszpasterskiej.

10. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.