2016_02_07 V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

dn. 7. lutego 2016 A.D.

1. W tym tygodniu, tj. 10 lutego, Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. w Środę Popielcową jest następujący: 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.

2. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek dla wszystkich o godz. 17:00. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o 7:00.W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.

4. Zapraszamy na nowenną ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego. Na codziennych Mszy św. będziemy gościć kaznodziejów z różnych zgromadzeń zakonnych i nie tylko. W samą uroczystość 27 lutego br. gościć będziemy bp. Rafała Markowskiego. Już teraz serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy.

5. Za tydzień ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

6. W najbliższy czwartek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – jednocześnie jest to ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

7. Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Dziś zapraszamy Waszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, która będzie miała miejsce do wtorku, tj. 9 lutego. Zużyty sprzęt składamy przy wejściu do zakrystii.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.