2016_02_28 III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

dn. 28. lutego 2016 A.D.

1. Dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie w nowennie do św. Gabriela od M.B.B.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:30. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o 7:00. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.

3. Parafia św. Szczepana przy ul. Głębockiej zaprasza na wykład pt.: „Żołnierze Wyklęci” w piątek o godz. 19:15

4. Spotkanie dla osób zapisanych na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbędzie się w niedzielę 13 marca o godz. 19:00.

5. W Niedzielę Palmową, tj. 20 marca, zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych z własnoręcznie wykonanymi palmami na Mszę św. o godz. 12:30. Uroczystą Msze św. poprzedzi procesja z palmami a na zakończenie konkurs z nagrodami na największą i najpiękniejszą palmę.

6. Już od marca w DOMKU MŁODYCH, który działa przy naszej parafii, odbywać się będą bezpłatne warsztaty edukacyjno – wychowawcze. Jest to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego Miasta Stołecznego Warszawy pt. „Szczęśliwa Rodzina”. Na zajęcia zapraszamy dzieci z klas 0 – 3 oraz rodziców, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat wychowania.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w 10 półtoragodzinnych spotkaniach. Do wyboru są cztery rodzaje zajęć: Budowanie poczucia własnej wartości; Kształtowanie umiejętności społecznych i emocjonalnych; Warsztaty artystyczne; Warsztaty taneczno – teatralne.

Dla rodziców przygotowaliśmy 10 trzygodzinnych spotkań poświęconych wychowaniu i edukacji dzieci oraz rozwiązywaniu problemów z tym związanych.

Ponadto 10 osób, będzie mogło uczestniczyć w indywidualnych spotkaniach z psychologiem. Zapisywać można się drogą mailową, telefonicznie lub w zakrystii. Info na plakacie.

7. W najbliższym tygodniu kontynuujemy modlitwy za maturzystów. Po Św. Gabrielu, Stanisławie Kostka, Jerzym Frassati w tym tygodniu modlimy się wraz z Św Dominikiem Savio za zdających języki obce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Mieszkańcy Białołęki Wschodniej wnioskują do władz Warszawy o ujęcie Szpitala Chirurgii Jednego Dnia wraz z wielospecjalistyczną przychodnią na terenie Białołęki Wschodniej w inwestycjach Warszawy w marcu 2016r. Lista wniosku do podpisania leży w kruchcie na stoliku.

9. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.