2016_03_06 IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

dn. 06. marca 2016 A.D.

1. Spotkanie dla osób zapisanych na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbędzie się w niedzielę 13 marca o godz. 19:00.

2. DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, tj. 18 marca 2016r. Zbieramy się o godz. 20:00 na pętli autobusowej przy ulicy Białołęckiej. Przejdziemy ulicami Białołęcką, Brzeziny i Ostródzką do kaplicy. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwa nie będzie.

3. W Niedzielę Palmową, tj. 20 marca, zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych z własnoręcznie wykonanymi palmami na Mszę św. o godz. 12:30. Uroczystą Msze św. poprzedzi procesja z palmami a na zakończenie konkurs z nagrodami na największą i najpiękniejszą palmę.

4. Mieszkańcy Białołęki Wschodniej wnioskują do władz Warszawy o ujęcie Szpitala Chirurgii Jednego Dnia wraz z wielospecjalistyczną przychodnią na terenie Białołęki Wschodniej w inwestycjach Warszawy w marcu 2016r. Lista wniosku do podpisania leży w kruchcie na stoliku.

5. Ponad 30 tyś osób podpisało naszą petycję w sprawie Niedzieli dla Rodziny. Jak zauważył bp. Rafał Markowski podczas ostatniej wizyty w naszej parafii : „(…) Jeżeli dla kogoś dzień ten nie jest świętym to niech chociaż będzie wolnym…”. Obecne propozycje Rządu idące w kierunku utrudniania i opodatkowania pracy w niedzielę i święta, w naszej ocenie, nie dotykają sedna problemu. Przedłużamy więc możliwość poparcia akcji o kolejne 2 miesiące aby nasz wspólny głos był jeszcze bardziej słyszalny.

6. Kontynuujemy modlitwy Misji Gabriela za maturzystów. W następnym tygodniu modlimy się, ze Św Teresą od Dzieciątka Jezus za nauczycieli oceniających prace uczniów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Za tydzień ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.