2016_04_24 V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

dn. 24. kwietnia 2016 A.D.

1. W poniedziałek tj. 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W piątek tj. 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

2. Zgodnie w wolą Ojca Świętego Franciszka dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na rzecz pomocy dla Ukrainy.

3. Jutro o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść, proszę o kontakt z o. Łukaszem. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii, na stronie parafii oraz na facebook’u.

4. Od następnej niedzieli rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Zwyczajem lat ubiegłych w środy będą też nabożeństwa na terenie parafii. Prosimy zgłaszać posesje, przy których będziemy mogli się gromadzić na majówkę.

5. Grupy naszych dzieci z III klas przystąpią do I Komunii św. i tak: 7 maja o godz. 10:00 i 13:00; 14 maja o godz. 10:00 i 13:00; 21 maja o godz. 11:00. W tym tygodniu rozpoczynają się próby wg. harmonogramu. Uroczysta Msza św. dla dzieci rocznicowych 11 czerwca o godz. 10:00 i 12:00.

6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 2-12 lipca br. Na szlaku znajdą się miejsca związane m.in. ze św. Pawłem od Krzyża, św. Gabrielem od Matki Bożej Bolesnej, św. Gemmą, św. Marią Goretti, św. Antonim Padewskim, św. Franciszkiem i św. Klarą, św. Ritą, św. o. Pio, św. Michałem Archaniołem. Na drzwiach kościoła jest umieszczony plakat z informacjami.

7. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego i tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.