2016_09_11 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11. września 2016 A.D.

1. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W czwartek święto Matki Bożej Bolesnej.

2. Dzisiaj ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 12:30 wprowadzimy do kultu w naszej parafii relikwie dwojga świętych karmelitańskich mistyków: św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Avila.

4. W ramach rozpoczynającego się dziś VI Tygodnia Wychowania, zapraszamy w najbliższą środę, tj. 14 września, o godz. 19:00 na spotkanie pt.: „Inspiracje ewangeliczne w pedagogice Sł. Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP”. Spotkanie adresowane do pedagogów, rodziców i wszystkich, którym nieobojętne jest wychowanie młodego pokolenia.

5. Zbiórka ministrantów w sobotę 17 września. Ministranci młodsi i kandydaci na ministrantów o godz. 11:00. Ministranci starsi i lektorzy o godz. 19:00.

6. Zapraszamy na odpust parafialny, który odbędzie się 18 września br. Mszy św. o godz. 12:30 będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk podczas której będą wprowadzone relikwie bł. ks. Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy i skautów. Także w tym dniu zapraszamy na Festyn Rodzinny: Gabriel – święty uśmiechu. Przy wyjściu z kościoła znajdują się plakaty z informacjami o Festynie. Potrzebujemy zabawek i gadżetów na nagrody do zabawy loteryjnej.

7. Na Mszę św. Odpustową zapraszamy bielanki do sypania kwiatów w czasie procesji oraz asystę do baldachimu i sztandarów.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 18 września, po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas III Gimnazjum będzie w trzecią niedzielę października.

9. Spotkanie dla dzieci III klas przygotowujących się do I-wszej Komunii i ich rodziców 18 września br., tj. w niedzielę, na Mszy św. o godz. 16:00.

10. Serdecznie zapraszamy na imprezę plenerową „Jestem tuż obok – Inny, ale nie gorszy!” na terenie sportowo – rekreacyjnym przy ul. Magiczna w Warszawie, w dniu 17 września 2016 r. (sobota)  w godz. 12:00 – 16:00.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Tygodnika Idziemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.