2016_10_02 XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła

(2 października 2016 r.)

1. W poniedziałek (3 października) przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Św. Michał jest patronem naszej katedry warszawsko-praskiej.

2. W sobotę rozpoczął się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W piątek 7 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 18.00 i 20.00. Spowiadać będziemy od 17.10 aż do 20.00.

4. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środy przed wieczorną Mszą św. i do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej w czwartki po Mszy o 18.00.

5. W naszej kaplicy w dni powszednie jest wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, do czego zachęcamy.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie Festynu Rodzinnego Gabriel Święty Uśmiechu. Podczas festynu udało się zebrać na budowę kościoła 18.500 zł. W minioną niedzielę pofestynowo zebraliśmy jeszcze około 2.800 zł, co w sumie daje kwotę 21.300 zł. Bóg zapłać! Msza św. w intencji wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie zostanie odprawiona 11 grudnia br. (niedziela) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Rozpoczęła się druga edycja projektu „Szczęśliwa Rodzina”, w ramach którego odbywają się warsztaty dla rodziców: „Akademia rodzica”, zajęcia dla dzieci pomagające rozwijać umiejętności społeczne i budować poczucie własnej wartości. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.

8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.