2016_11_27 I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

dn. 27. listopada 2016 A.D.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwani.

2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepłe kakao oraz coś słodkiego.

3. 02 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 18:00 i 20:00. Spowiadać będziemy od 17:10 aż do 20:00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy św. o godz. 7:00.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane błogosławieństwo wszystkim dzieciom.

6. Od następnej niedzieli będzie można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny oraz świece Caritas.

7. W kruchcie można złożyć podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebrania do 10 XII 2016r. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania na papierze lub internecie przez stronę www.mamatataidzieci.pl

8.  Od 1 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Z powodu kolędy kancelaria parafialna w grudniu będzie czynna tylko w soboty od 16:00 do 17:00 oraz od 18:45 do 19:30

9. Od 1 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterska. Plan kolędy.

10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.