KONKURS PLASTYCZNY

11. listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu. Na mocy porozumień z Centralną Radą Żołnierską wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. W 1937 r. dzień ten ustanowiono Świętem Niepodległości

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do udziału w konkursie plastycznym pt. „Dzień Niepodległości”. Tematem prac mogą być ilustracje wydarzeń, które związane są z odrodzeniem państwa polskiego, jak również mogą to być obrazy przedstawiające godło lub flagę Polski.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka, wycinanka, mozaika, grafika, itp.) na papierze.

Prace do konkursu można składać w niedzielę tj. 6. listopada 2011 r. w zakrystii kościoła św. Mateusza, po każdej Mszy św.

Rozwiązanie konkursu, ogłoszenie zwycięzców i wyróżninych odbędzie się 11. listopada na Mszy św. o godzinie 10. Po mszy zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w klasztorze.

Regulamin Konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Terenowy Oddział Przymierza Rodzin na Białołęce.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 18. Nadesłane prace będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-9, 10-13 i 14+.

W każdej kategorii wiekowej zostanie wyłoniony jeden zwycięzca i jedno wyróżnienie.

W konkursie mogą wziąć udział tylko prace nigdzie wcześniej niepublikowane oraz niezgłaszane do innych konkursów.

Zgłoszenie projektu do konkursu jest równoznaczne z potwierdzeniem tego faktu przez prawnego Opiekuna wobec Organizatora konkursu.

Prace zgłoszone do konkursu muszą być wykonane własnoręcznie przez autora bez pomocy innych osób. Prace nie mogą być kopią lub rekonstrukcją innego projektu plastycznego.

Prace o formacie nie mniejszym niż A4 (210×297 mm) i nie większym niż A3 (297×420 mm) na odwrocie powinny zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora pracy, dokładny wiek, tytuł pracy, imię i nazwisko Opiekuna prawnego autora pracy zgłaszanej do konkursu. Numer telefonu Opiekuna.

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje Komisja Konkursowa.

Kryteriami oceny będą:
– Realizacja tematu konkursu – 30%
– Technika i oryginalność wykonania – 30%
– Ocena za wrażenie artystyczne – 40%

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.