Ogłoszenia ( 1.12.2019)

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwania.
  2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na ciepłe kakao oraz coś słodkiego.
  3. W przyszłą niedzielę, tj. 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Godzinę Łaski dla całego świata o godz. 12:00.
  4. Od dziś można nabyć OPŁATEK (bezglutenowy w zakrystii) na stół wigilijny.
  5. Od 2 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Plan kolędy.
  6. Wydział Kultury dla Dzielnicy Białołęka serdecznie zaprasza na VII Białołęcki Festiwal Klockologiczny, czyli wielkie budowanie z drewnianych klocków, który odbędzie się 1 grudnia, w godz. 14:00 – 19:00, na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu, przy ul. Strumykowej 21. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny, obowiązuje zmiana obuwia.
  7. W ramach Projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego z Miasta Stołecznego Warszawy – dzielnica Białołęka zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się w piątek, 6 grudnia, w godzinach od 16:30 do 19:30. Zapisy na stronie www.misjagabriela.pl . Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
  8. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.