Ogłoszenia ( 10.11.2019)

 1. Jutro 101 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Natomiast w środę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 2. MSZE ZA OJCZYZNĘ w poniedziałek o godz. 18:00. Każdemu z nas leży na sercu dobro i przyszłość Polski. Oprócz wielu ważnych i cennych inicjatyw mających na celu promowanie patriotyzmu niezwykle istotna jest modlitwa. Dlatego wszystkich serdecznie zachęcamy do wspólnie przeżywanej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Natomiast po Mszy św. zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.
 4. Zapraszamy w czwartek o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W niedzielę 17 listopada 2019 r. o godz. 18:00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację festynu rodzinnego „Gabriel – Święty Uśmiechu”. Serdecznie Zapraszamy.
 6. Do 17 listopada przyjmujemy na wypominki całoroczne za dobrowolną ofiarę, które będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Prosimy o wyraźne zapisywanie na kartkach imion i nazwisk zmarłych.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień grupa młodsza po Mszy św. o godz. 12:30, grupa starsza 24 listopada po Mszy św. o godz. 16:00.
 8. W następną niedzielę Msza św. o godz. 16:00 dla dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św. Natomiast po Mszy św. spotkanie z rodzicami
 9. W ramach Projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego z Miasta Stołecznego Warszawy – dzielnica Białołęka w naszej parafii w dniu 24 listopada 2019 r. zapraszamy na warsztaty dla ojca i syna (dzieci w wieku od 7 do 12 lat) godz. 10:00 – 14:00. W dniu 30 listopada 2019 r. warsztaty dla ojca i syna (dzieci w wieku lat 12+) godz. 10:00 – 14:00. Twój syn potrzebuje właśnie Ciebie, abyś przeprowadził go z dzieciństwa w dojrzałość i nauczył odpowiedzialności. Istotą warsztatów jest umocnienie waszej wzajemnej relacji poprzez przeżycie wspólnej przygody. To czas pokonywania trudności poprzez współpracę oraz dobrą zabawę. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie www.misjagabriela.pl . Ilość miejsc jest ograniczona.
 10. W dniu 30.11.2019r. – godz. 19.00 (harcówka) zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Pałaszem, pt. „Pasja moją drogą życia”. Jest to spotkanie z człowiekiem, który bezustannie podąża w rytmie pasji. Zaskakujące, efektowne a przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju spotkanie z człowiekiem orkiestrą – do słownie i w przenośni. Wstęp wolny.
 11. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na spotkanie Kreatywnych Kobiet 22 listopada o godz. 18:30 w harcówce. Koszt warsztatów 10 zł. Więcej informacji i zapisy na facebook’u parafii.
 12. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na Koncert Moniuszkowski, któryu się odbędzie 24 listopada o godz. 19:00 w kościele. Niesamowita aranżacja utworów Stanisława Moniuszki na chór i instrumenty perkusyjne. Wstęp wolny.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.