Ogłoszenia (11.02.2018)

 1. W tym tygodniu, tj. 14 lutego, Środa Popielcowa, porządek Mszy św. jest następujący: 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
 2. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.
 3. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne:
  • Droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:30.
  • Koronka do Matki Bożej Bolesnej w soboty po Mszy św. o godz. 7:00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30.
  • Adoracja krzyża w piątki po drodze krzyżowej.
 4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową przez las organizowaną przez wspólnotę Domowego Kościoła dla wszystkich chętnych, która odbędzie się w piątek, o godz. 21:00. Rozpoczęcie na ul. Chlubna 1A (Restauracja Dziki Zakątek). Prosimy wziąć ze sobą latarki.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy na nieszpory o godz. 19:00 organizowane przez wspólnotę Domowego Kościoła.
 6. Wielkopostne rekolekcje dla dzieci od 19 do 21 lutego.
 7. Wielkopostne rekolekcje dla młodzieży klas 7 i gimnazjalnej od 21 do 23 lutego.
 8. Rekolekcji parafialnych nie będzie. Podyktowane to jest tym, że takie rekolekcje będą poprzedzać nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej peregrynującego po naszej diecezji, który w naszej parafii będziemy gościć 25 kwietnia br.
 1. Zapraszamy na nowennę ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego. W ostatnie trzy dni nowenny i uroczystość 27 lutego br. będziemy gościć o. Alessandro Ciciliani CP z Domu Generalnego Pasjonistów w Rzymie. Już teraz serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy.
 2. Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 11:00 ministranci młodsi i kandydaci a o godz. 19:00 ministranci starsi.
 3. Za tydzień o godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30.
 5. W ramach projektu partycypacyjnego „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” zapraszamy 27 lutego br. o godz. 17:00 do Domku Młodych na spotkanie z aktorem serialowym, kinowym i teatralnym Stanisławem Jaskułką oraz muzykiem programów telewizyjnych Krystyną Jaskułką  pt. ”Zabawa słowem i dźwiękiem”. Dzieci poprzez łączenie muzyki ze znanymi wierszami (m.in. „Kaczka dziwaczka”)  będą uczyły się dykcji, emisji głosu a także muzycznej interpretacji tekstu. Wstęp wolny.
 6. Zapraszamy rodziców i dzieci z klas młodszych na warsztaty: „Budowanie poczucia własnej wartości” – dzieci z klas I – III,Warsztaty plastyczne – dzieci z klas I – III, „Akademię Rodzica” – cykl spotkań dla rodziców dzieci z klas I – III SP.Terminy zajęć: luty, marzec, kwiecień (2 soboty w miesiącu). Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Gizak – doświadczony pedagog, psycholog szkolny i doradca zawodowy. Koszt: dorośli – 120 zł, dzieci – 90 zł. Zgłoszenia w zakrystii.