Ogłoszenia ( 15.09.2019)

 1. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 16.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy dzieci (3-8 klasa SP) na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, które odbywa sięw środy o godz. 19:00 w klasztorze.
 3. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie, które odbędzie się dziś na Mszy św. o godz. 16:00.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Klasy 8 dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30. Grupa starsza w następną niedzielę o godz. 16:00.
 5. W następną niedzielę odpust parafialny św. Mateusza Ap. i Ew. Suma odpustowa o godz. 12:30, której będzie przewodniczył ks. prał. Wojciech Zdun.
 6. Zapraszamy na Festyn Rodzinny: Gabriel – święty uśmiechu, który odbędzie się 15 września br. od godz. 15:00 do 20:00. Na festynie jest przewidzianych dużo różnych atrakcji. Jak co roku będzie przedstawienie. Ulotki o wydarzeniu na stoliku pod chórem. Dochód z festynu jest przeznaczony na budowę kościoła.
 7. Współpraca Misji Gabriela oraz wydawnictwa Atut z Wrocławia zaowocowała wydaniem książki autorstwa Małgorzaty Gizak pt. „Poznajmy się, mam na imię Złość”. Jest to pierwsza część z serii przeznaczonej jest dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, która przybliża młodym czytelnikom niezwykły świat emocji. Książkę będzie można nabyć na festynie. Będzie też możliwość spotkania z autorką.
 8. Również podczas festynu odbędzie się promocja pierwszej płyty parafialnego zespołu młodzieżowego Vox Gloria dawniej Chórek Wiewiórek.
 9. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na bezpłatne warsztaty wizażu i stylizacji pt. „O jakże piękna jesteś Przyjaciółko moja” finansowanego z Budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Białołęka. Zajęcia są podzielone na dwa bloki tematyczne: SOBOTA 28 września br. 10:00 – 14:30 Warsztaty makijażu – jak podkreślić swoje piękno. NIEDZIELA 29 września br. 10:00 – 15:30 Warsztaty stylizacyjne – dobór kolorów do typu urody i dobór fasonów ubrań do kształtu sylwetki. Można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.misjagabriela.pl.
 10. W ramach projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zapraszamy na warsztaty „Spotkanie Matki i Córki” Termin: 28 września 2019 (Matka i córka do 10 roku życia), 5 października 2019 (Matka i córka powyżej 10 roku życia) godz. 10.00 – 14.00 w harcówce. Poprowadzi je Małgorzata Gizak – doświadczony pedagog, doradca rodzinny, certyfikowany coach. Od lat zajmuje się kształtowaniem relacji rodzinnych, pomaga zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom rozwijać potencjał osobisty.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.