Ogłoszenia ( 18.08.2019)

  1. W czwartek wspomnienie Najświętszej Marii Panny Królowej. W sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. W święto Matki Bożej Częstochowskiej, tj. 26 sierpnia, mija 10 lat, jak Pasjoniści przybyli do tej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. 1. września o godz. 12:30, której będzie przewodniczył Prowincjał Polskiej Prowincji Pasjonistów. Polecamy się waszej modlitwie.
  3. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 5.800 zł.
  4. Po Mszy św. w harcówce są do wzięcia za darmo buty ofiarowane przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki. Bóg zapłać za ofiarność.
  5. Zapraszamy 29 sierpnia (czwartek) o godz. 19:00 parafian i chętnych na bezpłatną, otwartą prelekcję edukacyjną: „Przydrożne kapliczki, figury i krzyże Warszawy – religijne i kulturowe dziedzictwo narodu”. Podczas spotkania opowiemy, skąd wzięła się i jak daleko sięga tradycja stawiania przydrożnych, podwórkowych obiektów kultu. Poznamy bogactwo form małej architektury sakralnej. Zastanowimy się nad przesłaniem, które za sobą niosą; wspomnimy także o ich fundatorach… Prelekcja jest realizowana w ramach projektu: „Krzyże i kapliczki Mazowsza – wolontariat dla tradycji”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019” przy wsparciu Fundacji Hereditas.
  6. Za tydzień zapraszamy na darmowy test na obecność wirusa HCV, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badanie jest proste i odbędzie się w niedzielę w harcówce w godz. od 10:00 – 14:00.
  7. Zapraszamy na Festyn Rodzinny: Gabriel – święty uśmiechu, który odbędzie się 15 września br. Na tą imprezę potrzebujemy zabawek i gadżetów na nagrody do loterii fantowej. Zapraszamy z pomysłami do współpracy.
  8. W głębi placu kościelnego jest realizowany projekt „Miejsce spotkań przy Ostródzkiej” z Budżetu Partycypacyjnego M. St. Warszawy dzielnica Białołęka, na który wspólnie głosowaliśmy w 2017r. Otwarcie 15 września na Festynie.
  9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.