Ogłoszenia ( 22.09.2019)

  1. W środę odbyła się w naszej Diecezji inauguracja Synodu Młodych, którego celem jest zajęcie się szeroko pojętym duszpasterstwem młodzieży i działaniami na przyszłość.
  2. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty patrona naszej parafii. W poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, Patrona Stolicy.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Grupa starsza dzisiaj o godz. 16:00.
  4. W wyniku doświadczania różnych krzywd przez dzieci. W tych trudnych sytuacjach pozostaje modlitwa pełna wiary i ufności do Boga o uwolnienie i uzdrowienie. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych do włączenia się do akcji modlitewnej organizowanej przez Misję Gabriela pod nazwą „Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego”. Zapraszamy 27 września na Mszę św. o godz. 18:00 i po niej na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl.
  5. Skauci Europy prowadzą nabór do: gromady wilczków (w wieku od 9 do 12 lat); drużyny harcerzy (w wieku od 12 do 17 lat). Więcej informacji na facebook’u parafii.
  6. W ramach projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego z M. St. Warszawy – dzielnica Białołęka w dniu 27.09. 2019r. w godz. 16:30 – 19:30 odbędą się bezpłatne warsztaty jesienne dla dzieci. Dzieci pod opieką trzech pań będą wykonywały ozdoby jesienne. Zapisy na stronie www.misjagabriela.pl. Liczba miejsc ograniczona.
  7. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na bezpłatne warsztaty wizażu i stylizacji pt. „O jakże piękna jesteś Przyjaciółko moja” współfinansowanego z Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Białołęka. Zajęcia są w dwóch blokach: SOBOTA 28 września br. 10:00 – 14:30 Warsztaty makijażu – jak podkreślić swoje piękno. NIEDZIELA 29 września br. 10:00 – 15:30 Warsztaty stylizacyjne – dobór kolorów do typu urody i dobór fasonów ubrań do kształtu sylwetki. Zapisy na stronie internetowej www.misjagabriela.pl.
  8. W ramach projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zapraszamy na warsztaty „Spotkanie Matki i Córki” w terminach: 28 września 2019 (Matka i córka od 6 do 10 roku życia), 5 października 2019 (Matka i córka powyżej 10 roku życia) godz. 10:00 – 14:00 w harcówce. Poprowadzi je Małgorzata Gizak – od lat zajmuje się kształtowaniem relacji rodzinnych. Informacje o zapisach na facebook’u parafii.
  9. „GPS na Niebo” jest odpowiedzią na potrzebę poszukiwania celu. Współczesny człowiek szuka drogi, kierunku, w którym warto zmierzać. Dziś modne jest określenie „jestem poszukujący”. Szukamy dróg dla ciała i dróg dla duszy. Przyjdź na koncert Marcina Wargockiego po refleksję na temat swojego, wewnętrznego GPS’a, który się odbędzie 6 października o godz. 19:00 w kaplicy. Jest to koncert poezji śpiewanej inspirowanej tekstami świętych. Marcin Wargocki skomponował muzykę do wszystkich utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie.