Ogłoszenia ( 26.07.2020)

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. Do końca lipca przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa.
 3. Do końca lipca i w sierpniu Msze św. niedzielne są o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 18:00 i 19:30.
 4. Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00 do 17.50.
 5. Do skrzyneczki w zakrystii można przynosić podziękowania i prośby do św. Gabriela od MB Bolesnej.
 6. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. pobłogosławimy kierowców i samochody.
 7. Dzisiaj po Mszach Św. o godz. 11.00 i 18.00 będzie można wspomóc Misję Gabriela czyli budowę naszej świątyni kupując płytę z filmową wersją spektaklu „Czas na Miłość” w cenie 50 zł. Aktorzy z Mam Teatr osobiście będą sprzedawać płyty przekazując dochód na nasz wspólny cel. Ilość płyt ograniczona!
 8. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku Czci św. Gemmy Galgani z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Będzie można nabyć książeczki i modlitewniki do św. Gemmy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00. Zapraszamy czcicieli Niepokalanej.
 10. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 11. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
 12. W ramach Projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego z Miasta Stołecznego Warszawy – dzielnica Białołęka zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne w dniu 30 lipca o godz. 16.30 do Harcówki (jak będzie ładna pogoda to na powietrzu). Zapisy na stronie Misji Gabriela. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na Fb parafii.
 13. W ramach projektu Małe Centrum przy Ostródzkiej zapraszamy na:
  • Warsztaty stylizacyjne – w terminach: 29 sierpnia i 5 września
   w godz. 10:00 – 17:00.                                                        
  • Warsztaty makijażu – w terminach: 30 sierpnia i 6 września
   w godz. 14:00 – 18:30.

Zapisy na formularzu na stronie www.misjagabriela.pl. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.        

14. W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.