Ogłoszenia (31.12.2017)

  1. Dziś niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30 będzie udzielane błogosławieństwo matek w błogosławionym stanie i małych dzieci.
  2. Dzisiaj w ostatni dzień roku kalendarzowego, o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku, podczas którego będziemy dziękować Bogu za miniony rok. Będziemy również przepraszać Boga za nasze grzechy oraz prosić o błogosławieństwo w Nowym Roku 2018.
  3. Jutro w Nowy Rok przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę.
  4. W dniu 6 stycznia, tj. sobotę, przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło. Kredą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery słów Christus Mansionem Benedicat, które oznaczają Niech Chrystus błogosławi ten dom. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują. Kreda i kadzidło do nabycia w kruchcie.
  5. W uroczystość TRZECH KRÓLI (6.01.2018), po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóry parafialnego Passio Vivens oraz dwóch zaprzyjaźnionych chórów. W repertuarze kolędy z różnych epok i krajów.