Ogłoszenia ( 6.10.2019)

  1. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.
  2. Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  3. Udziela się odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy lub w rodzinie. Należy spełnić następujące warunki: stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu; pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; tajemnice muszą być zapowiadane.
  4. W następną niedzielę nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Skauci Europy prowadzą nabór do: gromady wilczków (w wieku od 9 do 12 lat); drużyny harcerzy (w wieku od 12 do 17 lat). Więcej informacji na facebook’u parafii.
  6. W ramach projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego z M. St. Warszawy – Dzielnica Białołęka zapraszamy na koncert. „GPS na Niebo” jest odpowiedzią na potrzebę poszukiwania celu. Dziś modne jest określenie „jestem poszukujący”. Szukamy dróg dla ciała i dróg dla duszy. Przyjdź na koncert Marcina Wargockiego po refleksję na temat swojego, wewnętrznego GPS’a, który się odbędzie dzisiaj o godz. 19:00 w kaplicy. Jest to koncert poezji śpiewanej inspirowanej tekstami świętych. Marcin Wargocki skomponował muzykę do wszystkich utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie, którą będzie można nabyć po koncercie.
  7. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej zaprasza na bezpłatne warsztaty wizażu i stylizacji pt. „O jakże piękna jesteś Przyjaciółko moja” współfinansowanego z Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Białołęka. Zajęcia są w dwóch blokach: SOBOTA 12 października br. 10:00 – 14:30 Warsztaty makijażu – jak podkreślić swoje piękno. NIEDZIELA 23 listopadaa br. 10:00 – 15:30 Warsztaty stylizacyjne – dobór kolorów do typu urody i dobór fasonów ubrań do kształtu sylwetki. Zapisy na stronie internetowej www.misjagabriela.pl.
  8. W minionym Festynie Rodzinnym – Gabriel święty uśmiechu na budowę kościoła zebraliśmy 26.000 zł. Bóg zapłać. W ramach wdzięczności zapraszamy na Mszę św. za zaangażowanych 17 listopada o godz. 18:00.
  9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.