Ogłoszenia ( 8.09.2019)

 1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Zgromadzeniu Pasjonistów jest to bardzo ważne święto.
 2. Dzisiaj ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 3. Zapraszamy dzieci (3-8 klasa SP) na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych, które odbędzie się 11 wrześniaw środę o godz. 19:00 w klasztorze.
 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18:00.
 5. Zapraszamy młodzież na pierwsze powakacyjne spotkanie Oratorium św. Gabriela 12 wrześniaw czwartek o godz. 19:00 w klasztorze.
 6. Schola Dziecięca zaprasza dzieci powyżej 7 lat na próbę śpiewu w piątki o godz. 17:30 w salce w klasztorze.
 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 8. Zapraszamy Służbę Liturgiczną na pierwsze spotkanie formacyjne 14 września w sobotę. Kandydaci i ministranci młodsi o godz. 10:00. Ministranci starsi, lektorzy i ceremoniarze o godz. 11:00.
 9. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Polska Pod Krzyżem”. Dla tych, którzy nie mogą wyjechać na to wydarzenie zapraszamy w sobotę o godz. 17:30 rozpoczniemy różańcem, o 18:00 Msza św. potem Droga Krzyżowa. Prosimy na nabożeństwo przynieść ze sobą krzyże.
 10. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 15 września w niedzielę na Mszy św. o godz. 16:00.
 11. Zapraszamy także na odpust parafialny św. Mateusza Ap. i Ew., który odbędzie się 22 września br. suma odpustowa o godz. 12:30. W związku z odpustem w tym dniu chrztów nie będzie.
 12. Zapraszamy na Festyn Rodzinny: Gabriel – święty uśmiechu, który odbędzie się 15 września br. od godz. 15:00 do 20:00. Na festynie jest przewidzianych dużo różnych atrakcji. Jak co roku będzie przedstawienie. Ulotki o wydarzeniu na stoliku pod chórem. Dochód z festynu jest przeznaczony na budowę kościoła.
 13. Współpraca Misji Gabriela oraz wydawnictwa Atut z Wrocławia zaowocowała wydaniem książki autorstwa Małgorzaty Gizak pt. „Poznajmy się, mam na imię Złość”. Jest to pierwsza część z serii przeznaczonej jest dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, która przybliża młodym czytelnikom niezwykły świat emocji. Książkę będzie można nabyć na festynie. Będzie też możliwość spotkania z autorką.
 14. Również podczas festynu odbędzie się promocja pierwszej płyty parafialnego zespołu młodzieżowego Vox Gloria dawniej Chórek Wiewiórek.
 15. Prosimy o przynoszenie zabawek i gadżetów na nagrody do loterii fantowej do środy włącznie.
 16. Jakby ktoś chciał ofiarować ciasto na festyn. Chętnie je przyjmiemy nawet w niedzielę.
 17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.