Plan pielgrzymki „Śladami wczesnego chrześcijaństwa”

Cypr 22-30.03. 2019 8 dni samolot
Śladami wczesnego chrześcijaństwa

1 dzień: Wylot z Warszawy do Larnaki.
2 dzień: LIMASSOL – CURIUM – OMODOS
Lądowanie w Larnace. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd do centrum Limassol i zwiedzanie starej części miasta. Przejazd do Curium – starożytnego miasta założonego przez Greków. Zwiedzanie teatru i łaźni rzymskich, Mozaiki z V w., Bazylika z Baptysterium z V w., Dom Eustoliosa. Przejazd do Omodos. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża z XVIII w. Wizyta w winnicy połączony z degustacją win. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
3 dzień: STAVROVOUNI – NIKOZJA
Śniadanie. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża w Stavrovouni (kobiety nie mogą wejść do środka), klasztor św. Tekli. Przejazd do Nikozji. Zwiedzanie Katedry Św. Jana, Muzeum Bizantyjskiego z ikonami z VIII-XVIII w. Muzeum Archeologiczne. Spacer do linii demarkacyjnej. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
4 dzień: GÓRY TROODOS – KYKKOS
Śniadanie. Przejazd w Góry Troodos. Zwiedzanie Bizantyjskich kościołów wpisanych na listę UNESCO: Panagia tou Araka, Lagoudera z XII wieku, Agios Nikolaos tis Stegis z XI – XVII w. Zwiedzanie Klasztoru w Kykko z XII w., gdzie znajduje się ikona Najświętszej Marii Panny pędzla Św. Łukasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
5 dzień: PETRA TOU ROMIOU – PAPHOS LARNAKA
Śniadanie. Przejazd do Lefakry znanej z rzemiosła, rzeźb wykonanych ręcznie i architektury. Przejazd do Larnaki: zwiedzanie kościoła z X wieku i grobu Św. Łazarza. Zwiedzanie miejsca narodzin Afrodyty – Petra tou Romiou. Agia Paraskevi – bizantyjski kościół z XI w. Przejazd do Pafos. Zwiedzanie ruin wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Odeon i Zamek Bizantyjski, Mozaiki w Domu Dionizosa. Po południu wizyta w Klasztorze Św. Neofity z freskami z XII – XV w.. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
6 dzień: SALAMINA – FAMAGUSTA
Śniadanie. Przejazd do biblijnego miasta Salaminy: kościół św. Barnaby, ruiny Salaminy starożytnej stolicy Cypru. Przejazd do Famagusty: mury weneckie, kościół św. Mikołaja, ruiny kościoła św. Jerzego, kościół świętych Piotra i Pawła. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg
7 dzień: LARNAKA/LIMASSOL
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Kolacja. Nocleg.
8 dzień: LARNAKA – WARSZAWA Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANOM.

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu odpowiednio 80 EUR/os. (płatne na miejscu) posiłków i napojów na pokładzie samolotu, napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia
BIURO PIELGRZYMKOWE „PAX„
Białystok, ul. Ks. Adama Abramowicza 1 ( obok kościoła Św. Rocha)
Pn-Pt: 9.00 -16.00 Sobota 10.00 -12.00
Tel.:+48 85 674 5924, +48 888 17 96 17 Mail: bppax@tlen.pl www.bppax.pl