XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

23  lipca A.D. 2017

  1. We wtorek święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  2. W środę przypada wspomnienie Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
  3. W miesiącu lipcu nabożeństwo do Najświętszej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św.
  4. Komisariat Policji Warszawa Białołęka informuje, że przestępcy szukają nowych metod tzw. wyłudzenia „na wnuczka” lub „na policjanta”. Przestępcy dzwonią do ofiary przedstawiając się za funkcjonariusza policji lub CBŚ i informują ofiarę, że jej konto bankowe zostało przejęte przez hakera. Dla uwierzytelnienia podają swoje dane i proponują sprawdzenie ich tożsamości pod numerem alarmowym 112. Po weryfikacji danych przestępcy nakłaniają ofiarę do natychmiastowej wypłaty pieniędzy z konta i zamknięcia lokat w obecności funkcjonariusza oraz przekazania mu pieniędzy.
    Policja informuje, że nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach, zwłaszcza sprawach operacyjnych. Nigdy też nie prosi o przekazanie pieniędzy na realizację sprawy. W razie otrzymania podejrzanych telefonów tego typu policja prosi o natychmiastowy kontakt z numerem alarmowym 112 lub z komisariatem policji.
  5. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.